Історія та сьогодення школи № 56

/Files/images/герб школи 56.jpg

Школа № 56 розпочала свою діяльність 1 вересня 1988 року. Ще під час будівництва директором новобудови була призначена Мазур Ольга Миколаївна. Вона приклала багато зусиль для згуртування та розвитку шкільної громади, формування іміджу школи. Ольга Миколаївна – лауреат конкурсу «100 кращих керівників загальноосвітніх навчальних закладів», призер Всеукраїнського конкурсу "Директор ХХІ століття - 2013", переможець конкурсу "Директор ХХІ століття - 2014", нагороджена знаком "Відмінник освіти України" та В.О.Сухомлинського. Її статті публікуються в газеті «Директор школи».

Досвідчена управлінська команда заступників – однодумців є надійною творчою опорою директора в реалізації освітніх завдань та розвитку навчального закладу.

Школа - активний учасник Міжнародної педагогічної виставки "Сучасні заклади освіти" (2010, 2011, 2013 рр.). У 2014 матеріали, надані на виставку, відзначені не тільки дипломом, а й срібною медаллю. Школа отримала диплом І ступеня за участь у Міжнародному форумі "Інноватика в сучасній освіті". У 2014 році школа атестована з відзнакою. А у 2016 році інформація про досягнення навчального закладу висвітлені на сторінках видання "Літопис освіти і науки України"

В основу діяльності педагогічного колективу школи покладені слова Софії Русової: «Головна мета школи – привчити до життя, розуміти його, знайти в ньому своє місце». Кваліфіковані досвідчені педагоги і молоді вчителі перебувають в постійному пошуку оптимальних методів особистісно орієнтованого навчання і розвитку дітей, працюючи над реалізацією проблемної теми «Формування компетентної і соціально адаптованої особистості випускника школи як результат творчої співпраці вчителя та учня, їх взаємного самовдосконалення». На базі школи щорічно проводяться міські методичні заходи: семінари, заняття, "майстер - класи" тощо.

В 1998 – 99 роках двоє вчителів стали лауреатами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року»; у 2007 році – адміністрація посіла ІІ місце у міському конкурсі «Модель методичної роботи», 2008 – І місце в номінації «Творчий керівник» міського конкурсу «Початкова школа – ХХІ сторіччя»; в 2009 – вчителька української мови одержала диплом ІІ ступеня в обласному конкурсі методичних розробок «Енциклопедія дидактичних матеріалів», а молодий фахівець світової літератури стала лауреатом конкурсу «Нове ім’я - 2007». Класний керівник 11 класу – переможець міського конкурсу «Класний керівник 2010 року». За останні п'ять років дві третини педагогів стали лауреатами, призерами та переможцями різноманітних конкурсів обласного і міського рівнів.

Модульна організація навчального процесу в 5-11 класах, яка запроваджена з 1996 року, дає можливість «занурення» в предмет, сприяє інтенсифікації пізнавальної діяльності та розвантаженню учнів для занять позаурочною діяльністю. Матеріальна база школи забезпечує впровадження інноваційних педагогічних технологій. Шкільна бібліотека – одна з найкращих у місті, переможець обласного конкурсу «Живи, книго!».

Адміністрація і педагогічний колектив завжди готові поділитися набутим досвідом з колегами. Щорічно в школі проводяться семінари, засідання творчих та проблемних груп вчителів міста. З вересня 2011 року школа - учасник Всеукраїнського експерименту «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіа-освіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів».

Предметні гуртки, спортивні секції, філіал музичної школи, студія бального танцю «Овація», об’єднання за інтересами, позаурочні колективні справи забезпечують змістовне дозвілля, фізичний та естетичний розвиток особистості дітей. В результаті пошукової дослідницької роботи учнів створені музейні кімнати «Бойової слави» та «Спадщина», галерея «Видатні миколаївці», експозиція "Історія школи". Шкільний хор щорічно стає переможцем та дипломантом обласного огляду – конкурсу «Таланти твої, Миколаївщино». Команда юних інспекторів руху – переможець міського конкурсу, дружина юних пожежників - неоlноразовий призер міського фестивалю - конкурсу. У квітні 2016 року агітбригада "Енергія" здобула перемогу у обласному етапі конкурсу "Молодь обирає здоров'я".

В школі діє учнівське самоврядування дитячого об’єднання «Шкільна планета - 56», яке має свій Статут, герб, гімн. Інформація про змістовне шкільне життя висвітлюється в друкованому органі – газеті «Територія School» та на сайті.

Профільне навчання старшокласників готує до свідомого вибору професії, забезпечує підґрунтя для безперервної освіти. Створені умови для профільного навчання за фізико – математичним, суспільно – гуманітарним та філологічним напрямом. Технологічний профіль обирають учні, спрямовані на вивчення нарисної геометрії за авторською програмою вчителя трудового навчання. На базі школи проводяться семінари керівників загальноосвітніх навчальних закладів з питань організації профільного навчання, а досвід узагальнений в збірці Миколаївського міського науково – методичного центру. Вчитель обслуговуючих видів праці проводить семінари та практичні заняття із слухачами курсів підвищення кваліфікації з теми «Програмне забезпечення комп’ютерних технологій та їх впровадження на уроках трудового навчання та предмету «Технології».

Вихованці школи підтверджують знання, вміння і навички призовими місцями в конкурсах, ІІ, ІІІ етапах Всеукраїнських предметних олімпіад з історії, фізики, географії, математики. У 2010/11 навчальному році здобуто 8 призових місць, а у 2013/14 - 15. Особливі успіхи демонструють учні з трудового навчання: вони щорічно посідають призові місця на міському, обласному і Всеукраїнському рівні. Так, в 2009 році учениця 9 класу посіла ІІ місце в ІV етапі олімпіади, цей успіх повторила вже вчетверте учениця 11Б класу Таня Трушина у 2016 році.

44 випускника нагороджені золотими і срібними медалями. Їх імена зазначені на стенді "Гордість школи".

Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №56 - конкурентноздатний навчальний заклад з українською мовою навчання, який створює умови для формування життєвої компетентності школярів.

Кiлькiсть переглядiв: 1321