/Files/images/1017/11.jpg

Чекаємо дива,

Вірим: прийде свято –

Будемо щасливі.

Наші предки намагалися задобрити сили природи, від яких залежало їхнє життя та успіх у господарюванні. Календарно-обрядові пісні — обо­в’язковий елемент театрального обрядового дійства. Відповідно до чотирьох пір року виділяють цикли календарно-обрядової творчості —весняний, літній, осінній, зимовий.

/Files/images/1017/15.jpg

13 жовтня 2017р. напередодні великого християнського свята Покрови, у Миколаївькій зош №56 відбулося незвичне свято-дійство: «Календарно-обрядова поезія українського народу крізь призму творчості Людмили Чижової», яке представили учні 10-Б та 11-А класів (учитель Скорук М. М.), а також вихованці фольклорного гурту «Барвінок» (керівник Квітка І. С.). Адже творчість Миколаївської поетеси Людмили Яківни Чижової заворожує своєю близькістю, душевністю , простотою і водночас такою глибиною. А ще вона тісно пов'язана з творчістю нашого народу. Тому на святі лунали уривки з поезій різних тематичних збірок поетеси, веснянки, весільні пісні й обряди водіння Куста , обрядодійства Купала та Коляди. Учні мали можливість познайомитися із творчим доробком завдяки виставці книжок, організованій шкільним бібліотекарем Кость Л. М. та мали змогу переглянути буктрейлер до книги «Купальська містерія зеленого свята» (Скорук Анна, учениця 10-Б кл). Та все ж справжньою родзинкою став виступ Л. Я. Чижової, яка привітала усіх зі святом, поділилася своїми враженнями, подарувала декілька примірників своїх книг та розповіла про плани на майбутнє. А завершилося свято її побажаннями:

/Files/images/1017/12.jpg

/Files/images/1017/13.jpg